Vítejte na stránkách Základní školy Mělník - Pšovka

Informace k zápisu do 1. třídy ve školním roce 2017/2018

Vážení rodiče,

na základě změny zákona č. 561/2004 Sb. byly zápisy do prvních ročníků základních škol posunuty na měsíc duben.

Termín zápisu v naší škole byl stanoven na dny  11. a 12. 4. 2017 ( úterý a středa), vždy od  14,00 do 17,00 h .
K zápisu by měly přijít děti narozené od 1.9. 2010 do 31.8.2011 a také děti, jimž bylo u předchozího zápisu plnění školní docházky odloženo.

K zápisu s sebou přineste :
- rodný list dítěte
- průkaz totožnosti zákonného zástupce (rodiče)

Odklad povinné školní docházky

Není-li dítě přiměřeně tělesně nebo duševně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením :
- příslušného školského poradenského zařízení (většinou pedagogicko – psychologická poradna)
a současně také
- odborného lékaře (pediatra) nebo klinického psychologa
Upozorňujeme, že podle novely školského zákona je potřeba, aby rodiče, kteří budou pro své dítě žádat odklad zahájení povinné školní docházky, přišli k zápisu již s těmito doporučeními (nejpozději však do 30. dubna 2017)

Kritéria pro přijetí žáka k povinné školní docházce v ZŠ Mělník – Pšovka, příspěvková organizace

1. Přednostně jsou přijímány děti, které mají trvalý pobyt ve spádové oblasti naší školy
2. Děti, které mají sourozence, jenž je žákem naší školy